Mecz kontrolny z Kudową przed rundą wiosenną

W pierwszym meczu kontrolnym przed rundą wiosenną Tęcza Ścinawka Dolna prowadzona przez trenera Andrzeja Bilińskiego podejmowała u siebie Czermną Kudowę Zdrój i zwyciężyła 2:1 po bramkach Damiana Mruka i Tomka Wojciaczyka.

Skład Tęczy :

Gajewski - Mruk, Zalwowski, Grabowski, Sojka (Niedowóz) - Fuss, Mastalerz, Ł. Janowski, Ziebarth (Śliwiński) - Wojciaczyk, G. Janowski

Mecz od samego początku toczył się głównie na połowie gości, Tęcza wyraźnie dominowała całą pierwszą połowę, ale brakowało skuteczności u napastników - co prawda Wojciaczyk trafił do siatki, ale niestety z pozycji spalonej. Drużyna z Kudowy rzadko przejmowała piłkę i wychodziła do ataku, ale jedna z nielicznych ich akcji zakończyła się bramką po wyjściu napastnika na wolną pozycję i pojedynku sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie zachęceni bramką piłkarze przeciwników zaczęli częściej wyprowadzać ataki, ale dobrze spisywała się obrona i bramkarz gospodarzy. Wyrównanie przyniósł piękny strzał Damiana Mruka z dystansu, po którym piłka wpadła w okienko bramki gości. Po tym golu piłkarze Tęczy nabrali pewności siebie i zaczęli zmasowane ataki całą drużyną, i przyniosło to skutek w ostatniej akcji meczu - po dobrej akcji Fussa na prawym skrzydle piłka został dograna do Wojciaczyka, który pewnym strzałem lewą nogą w dolny róg bramki nie dał szans bramkarzowi.

Wynik meczu był gorszy, niż gra - drużyna musi popracować nad wykończeniem akcji, ponieważ tego brakowało w sparingu. Z dobrej strony pokazali się debiutanci w Tęczy - Marek Gajewski, Damian Mruk, Michał Ziebarth i Andrzej Sojka. Z drugiej strony trener Biliński nie mógł dziś skorzystać z kilku podstawowych graczy swojej drużyny - między innymi zabrakło Czecha, Szubra czy Krajewskiego, a kontuzjowany pozostaje Szwiec. Gdy skład Tęczy będzie kompletny, będzie można oczekiwać lepszych wyników.