Wygrana z Odrodzeniem

Tęcza w ramach 4. kolejki wygrała 3:2 z Odrodzeniem Szalejów Dolny. Bramki dla naszej drużyny strzelali Kacper Szwiec, Tomek Wojciaczyk oraz Marcin Krajewski.

Skład Tęczy : Dwulatek - P. Janowski, P. Wojciaczyk, Ł. Janowski (Zalwowski), Grabowski (Fuss) - Szwiec, Osicki - Mastalerz, G. Janowski (Śliwiński), M. Wojciaczyk (Krajewski) - T. Wojciaczyk

Od początku meczu Tęcza prowadziła grę na połowie przeciwnika, nie dając dojść przeciwnikom do głosu. Goście przez pół godziny gry skutecznie się bronili, ale wysokie dośrodkowanie Mastalerza z prawej strony wykorzystał Szwiec, który mocnym strzałem z woleja otworzył wynik meczu nie dając szans bramkarzowi. Kilka minut później przed polem karnym Paweł Osicki naciskany przez kilku przeciwników zdołał oddać strzał lewą nogą - golkiper gości nie złapał piłki, lecz jedynie ją odbił, co bardzo dobrze wykorzystał Tomek Wojciaczyk, wbijając piłkę do bramki. Chwilę przed końcem pierwszej połowy do głosu w końcu doszli goście i wykorzystali zamieszanie przed polem karnym, zdobywając bramkę kontaktową.

W drugiej połowie obraz gry stał się bardziej wyrównany, lecz Tęcza co chwilę wyprowadzała groźne kontry. W obu drużynach doszło do kilku zmian, dzięki czemu mecz był ciągle zacięty. W jednym z wyprowadzanych ataków Tęczy piłkę za połową dostał Szwiec i posłał dobre prostopadłe podanie do świeżo wprowadzonego na boisko Krajewskiego, który wykorzystał swoją szybkość i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem lewą nogą strzelił pod poprzeczkę, powiększając przewagę gospodarzy. Szalejów nie poddawał się, czego skutkiem była kuriozalna samobójcza bramka Tęczy, jednak nie odwróciło to losów meczu i drużyna ze Ścinawki może spokojnie świętować zwycięstwo.

W następną niedzielę Tęcza pojedzie do Krosnowic, by zmierzyć się z liderem ligi i urwać punkty najlepszej jak dotąd drużynie. Mecz tym razem o 11, zapraszamy !